Укроборонпром заборонив низці підприємств купувати авто преміумкласу

Державний концерн «Укроборонпром» впровадив нову Політику закупівель легкових автомобільних транспортних засобів для своїх підприємств. Вона передбачає єдині стандарти, принципи та прозорі умови, а також обмеження щодо придбання коштовних автівок. 

Відтепер закупівлі авто мають містити аналіз стану та використання наявного парку, обґрунтування, джерело коштів тощо.

«Ми наполягаємо на тому, щоб придбання легкових транспортних засобів здійснювалося через електронну систему Prozorro, а під час підготовки тендерної документації замовник розглядав не менше трьох комерційних пропозицій: різні марки автівок від різних постачальників. Нашим підприємствам ми вже надали всі необхідні рекомендації щодо створення технічної специфікації для цих закупівель», – розповідає в.о. директора з закупівель Укроборонпрому Роман Аврамов.

Щодо придбання легковиків, вартість яких становить понад 500 тис. гривень, то цей процес забороняється, якщо підприємство перебуває у незадовільному фінансовому стані, понад два місяці має непогашену заборгованість з виплати зарплатні та податків, а також прострочені виплати за кредитами та позиками. Крім цього, обмеження впроваджуються за наявності судових проваджень або рішень, які можуть суттєво погіршити фінансовий стан підприємства, є збитки, що не зменшуються упродовж останнього півріччя та зростання заборгованості постачальникам протягом такого ж терміну. 

«Вкрай важливо, щоб гроші спрямовувалися туди, де вони насправді потрібні. Неприпустимо, щоб підприємство, яке не може вчасно розрахуватися з власними працівниками чи контрагентами, витрачало кошти, наприклад, на придбання нової автівки представницького класу для директора, – зазначає пан Аврамов. – Будь-яка закупівля має бути ретельно обґрунтованою, економічно доцільною та враховувати реальний стан справ».